Tipy pro učení se cizích jazyků

Ovládnutí cizí řeči se vám může doposud zdát jako nedosažitelný cíl. Je dost pravděpodobné, že se snažíte učit zastaralými a neefektivními metodami.
 
Myslíte si, že jsou třeba hodiny vysedávání ve třídách? Mechanické memorování frází? Pak jste na omylu. Zde uvádím několik způsobů a triků, díky kterýmž se už dnes můžete zdokonalovat zábavněji a efektivněji.
 americké knihy a krabice
1.       Konverzujte
 
Pokud existuje nějaké "tajemství" nebo "hack" k naučení se nového jazyka, je to jen jedno: hodiny a hodiny namáhavého rozhovoru s lidmi, kteří ho už ovládli lépe než vy. Hodina konverzace (s korekcemi a slovníkem) je stejně dobrá jako pět hodin ve třídě.
 
Nezajímá mě, jak je vaše studijní příručka kvalitní. S reálnou osobou budete nuceni mnohem více investovat a snažit se komunikovat. S živým člověkem je vše jiné, než s knihou a zvukovým programem v počítači. Tato dovednost je něco, co musí být zpracováno, prožito, ne memorováno.
 
2.       Začněte se 100 nejčastějšími slovy
 
Ne všechna slova jsou si rovna. Některé z nich vám poskytují podstatně lepší návratnost než jiné.
 
 Je zbytečné začínat se slovní zásobou obsahující veškeré kuchyňské náčiní, členy rodiny, pokoje v domě. K čemu to je platné, pokud se nedokážete zeptat kde konkrétní člověk žije?
 
Začněte se 100 nejpoužívanějšími slovy a pak se zdokonalujte ve tvorbě vět, ve kterých je můžete použít. Pro začátek se naučte jen tolik gramatiky, abyste ovládli základní konverzaci.
 
malá knihovna 
3.       Cvičte ve své hlavě
 
Opravdovou výzvou je v nové řečí přemýšlet. Všichni vedeme v naší hlavě monology a obvykle běží v našem rodném jazyce. Můžete pokračovat v procvičování vět a falešných rozhovorů ve vaší mysli. Ve skutečnosti tento druh vizualizace vede k mnohem snazšímu rozhovoru, když na něj skutečně dojde.
 
Nejpraktičtější bude představovat si rozhovor, o kterém pravděpodobně víte, že se v budoucnu uskuteční.