Nejlepší hostitel

1.      Fotky, fotky, a ještě více fotek, aby návštěvník přesně věděl, kam jede. Pokud uděláte v bytě nějaké změny, aktualizujte i album na Airbnb, aby nabídka skutečně odpovídala tomu, co na místě čeká. Fotky by samozřejmě měly být kvalitní, a byt by měl být uklizený.
airbnb v mobilu

2.      Poplatek za rezervaci zní jako trochu paradoxní způsob, jak si vylepšit reputaci, ale díky tomu budou mít vaši hosté jistotu, že se na ně na poslední chvíli nevykašlete.

3.      Krátká zpráva s poděkováním za to, že si vybrali váš pokoj nebo byt, dá hostům dojem, že se o ně opravdu zajímáte. Krátce před příjezdem pak pošlete obsáhlejší email ve kterém budou třeba detaily o předání klíčů a další praktické záležitosti.

okno v kuchyni
4.      Stanovte jasná pravidla. Jistě, hosté si prostor pronajímají, ale pořád je to hlavně váš domov. Takže například pokud sdílíte kuchyni nebo koupelnu, dohodněte se s hosty, jaké zvyky máte, kde co je a co čekáte.

5.      Nehody se stávají, tak na ně buďte připraveni. Zásobte se prostěradly, ručníky, dekami a dalšími věcmi, a ukažte hostům, kde je najdou. Mnozí hostitelé také doporučují nenutit návštěvníky platit za malé nehody, jako jsou rozbité talíře, skleničky nebo hrnky. Díky tomu si získáte reputaci někoho, kdo se nesnaží vydělávat úplně na všem.

6.      Respektujte své hosty. Mnoho hostitelů pronajímá pokoje, protože se rádi seznamují s novými lidmi. Pokud vás hosté přímo požádají o radu nebo hledají průvodce, určitě je neodmítejte. Ale respektujte, pokud mají vaši návštěvníci radši své soukromí, a skutečně nechtějí nic, než se v klidu ubytovat.
sochy za gaučem

Poděkování a možnost zpětné vazby by měly být samozřejmostí. V hotelech máte knihu hostí, tak si něco takového zaveďte i u vás. Stačí obyčejný sešit, nemusíte mít nic speciálního. Díky tomu se hned dozvíte, co funguje a co ne, a budete se pořád zlepšovat, a hosté navíc uvidí, že se zajímáte.