Chytré domácnosti lákají stále více zájemců svými neomezenými možnostmi

Umělá inteligence se dnes vyskytuje v různých výrobních provozech a nachází cestu i do domácností. Chytré domácnosti se napojují přes Wi-Fi k chytrým telefonům a zpříjemňují lidem život od regulace vytápění až k protipožárním zabezpečením.
Firma Elgato vyvíjí již řadu let zařízení, která slouží pro vybavení tzv. chytrých domácností. Jednou z možností je propojení koncových systémů s chytrými telefony, pro produktovou řadu Apple prostřednictvím technologie HomeKit, která komunikuje s iPhony a iPady. Zařízení je možné obsluhovat i pomocí hlasu, k tomu slouží asistentka Siri.
schema domácnosti

Intuitivní ovládání, centrální správa všech aplikací v chytrém telefonu

Zařízení od výrobce Elgato s názvem EVE Thermo se specializuje na regulaci teploty v místnosti přímo na radiátorovém tělese. Jedná se o regulační ventil, který je propojen buď s grafickým displejem na dálkovém ovladači, nebo přes domácí Wi-Fi s chytrým telefonem či tabletem. Největší výhodou je pochopitelně úspora nákladů za vytápění a velmi pohodlné a pružné ovládání ventilu topení. Každý ventil lze programovat do přesného časového režimu a nastavit tak optimální způsob vytápění v každé místnosti podle toho, jak je využívána.
tlačítka ovládání

Detektory, snímače, pohybová čidla

Elgato vyrábí i další systémy pro chytré domácnosti, poměrně širokého rozsahu. Jmenujme např. pohybová čidla, která snímají pohyb osob kvůli spínání osvětlení, uvedení spotřebičů do provozu, nebo z důvodu zabezpečení obytných a technických prostor. Patří sem i protipožární detektory kouře a oxidu uhelnatého. Ostatně, právě detektor jedovatého oxidu uhelnatého by neměl chybět v žádné kotelně na zemní plyn a pevná paliva a také v místnosti, kde je v provozu plynová karma.
Chytrou domácnost můžete vybavit snímači teplot, vlhkosti vzduchu a tlaku vzduchu, automatickou regulací klimatizace, větrání, stahování rolet a žaluzií, nebo ovládáním kuchyňských spotřebičů.
Zařízení určená pro chytrou domácnost se plně přizpůsobují potřebám zákazníků, ovládání musí být velmi intuitivní, aby je dokázali obsluhovat i děti a senioři.