Nezanedbávejte antivirovou ochranu, v ohrožení jsou počítače i mobily

Jestliže existuje něco, co byste rozhodně neměli zanedbávat, pak je to antivirová ochrana. Ne nadarmo se říká, že počítačové viry představují reálnou hrozbu, se kterou se každý rok setká více než 75% uživatelů výpočetní techniky. Na internetu každý den koluje více než sto tisíc druhů škodlivých kódů, které se mohou dostat i do vašeho počítače. Internet se tedy z bezpečného místa stal smetištěm všelijakých hrozeb. Bohužel je zločin na denním pořádku a to ve všech zemích věta. Internet se tomu prostě nemůže vyhnout.
visací zámek
Existuje dokonce i pomyslná tabulka, která je zároveň stupnicí nejhorších virů, které jsou zacíleny nejen na stolní počítače ale i na notebooky. Vždy ale záleží na tom, jaký prospěch přinese počítačovým pirátům šíření daného viru. Když se nad tím člověk zamyslí, takoví lidé musí vynaložit velké úsilí na vývoj a implementaci něčeho takového. Vše musí mít nějaký význam. Doba se od doby minulé velmi změnila, jelikož v minulosti bylo na denním pořádku ukájení falešného sebevědomí a dokazování schopností s prolomením přístupu do cizího počítače. V dnešní době se hackeři zaměřují hlavně na zisk.
Není se čemu divit, že tou nejrozšířenější počítačovou hrozbu představuje CoinHive. Jedná se o malware, který pomáhá těžit měnu s názvem Monero. K získávání měny je napadený počítač instruován tak, že více než polovina výkonu procesoru pracuje pro zločince, provádí matematické výpočty a k tomu vydělává virtuální peníze.
zelená čísla
Druhou příčku obsadil Rig. Ten využívá slabin Internetu Exploreru nebo Flash playeru. Šíří se již od roku 2014.
Třetím rozšířeným kódem je Cryptolot. Jedná se o velmi dobře napsaný virový zdroj, který také těží peníze na velmi podobném principu jako výše zmiňovaný CoinHive. Nejen CPU ale i grafická karta poté běží na plný výkon a to aniž by si toho uživatel vůbec všiml.
Je důležité si také dávat pozor na mobilní telefony. Existují totiž i hrozby, které je napadají. Nejznámější hrozbou je Triada, což je malware, který se zaměřuje na operační systém Android. Dokáže velmi efektivně klienta přesměrovat na podvodné webové stránky.
Dávejte si na svou výpočetní techniku velký pozor. Nikdy nevíte, co se může stát.