Chytré osvětlení vám ušetří peníze

Kdy a kde ho využít?

Chytré osvětlení lze použít kdekoliv, ať už jde o osvětlení obývacího pokoje, nebo kuchyně může vám zpříjemnit dobu strávenou v daném prostoru. Ovšem záleží, jaký typ použít. Dnes se na trhu vyskytuje spousta značek, se spoustou výrobků. Prodávají se celé komplety, které vám zajistí ovládání osvětlení celého bytu, ale také malé lampičky, které si můžete přibalit do kufru, když jedete na dovolenou.
led pásek

Jednotlivé funkce

Nevíte, jaké osvětlení použít? To dává smysl, člověk, který to pravidelně nesleduje se v tom jednoduše může ztratit. Jsou světla, u kterých můžete nastavit teplotu a jas jakým budou světla svítit, ale na trhu se nachází i světla která dokážou měnit jak svůj jas a teplotu, tak i barvu. Některé balíčky dokonce umožňují vytvořit si z vícera světel jakési zátiší. Některé firmy k nim také nabízí propojení přes internet, díky kterému budete moci ovládat osvětlení svého baráku z jakéhokoliv místa, kde máte připojení k internetu. To je neskutečná výhoda, můžete si v klidu ležet někde na pláži a zkontrolovat si, zda doma nesvítíte například v ložnici. Také je tu možnost automatického zapnutí a vypnutí, toto je osvědčený způsob, jak odradit potencionální zloděje. Chytré osvětlení má ovšem mnoho dalších funkcí, pokud máte doma chytrého asistenta od Googlu, Applu nebo Amazonu, můžete své osvětlení ovládat i hlasem.
philips hue

Na co pomyslet před koupí

Než si chytré osvětlení zakoupíte, položte si nejdříve tyto otázky: V jaké místnosti světlo nejvíce využiji? Co od něj očekávám?

Žárovky, které jsou méně kvalitní mohou mít vliv na vaše zdraví, protože mohou blikat, což možná nebude viditelné pro vaše oko, ale pro váš organismus ano. Může se to projevit častou únavou a bolestí hlavy. Proto se vám vyplatí v obchodě šáhnout po dražší variantě. Dražší žárovky bývají často úspornější a kvalitnější, takže a vaše investice brzy vrátí.