Letní péče o pokožku a vlasy

Letní horké počasí, dovolená u moře, koupání v bazénu, cyklovýlety s helmou na hlavě, vysoké teploty, sluneční žár. Všichni to známe a užíváme si sluníčka naplno, abychom měli z čeho čerpat energii v chladných zimních měsících. Bohužel horko, sucho, chlor, mořská sůl, sportovní pomůcky, vítr, to vše představuje značnou zátěž pro naši kůži a vlasy. Proto o ně během léta musíme důkladněji pečovat.
ruka na klobouku.jpg

Před sluněním je naprostou samozřejmostí použití vhodných slunečních přípravků s dostatečně vysokou ochranou proti UVA a UVB záření. Zejména po dni plném opalování na pláži nezapomeňte kůži po sprše ošetřit i balzámem po opalování. Nejen, že obsahují vitamíny a panthenol, ale dokáží i udržet opálení a zabraňují vysušování pokožky. Dále je vhodné během léta provádět pravidelně peeling celého těla a odstraňovat odumřelé kožní buňky. Každý den je vhodné po koupeli či sprše celé tělo vyživit tělovým mlékem, na opálené pokožce navíc skvěle vypadají třpytivá mléka a krémy. Nejdůležitějším prvkem hydratace je ovšem pravidelný a dostatečný pitný režim! Vhodné je užívat i betakaroten, který chrání kůži před škodlivým slunečním zářením.
rozfoukané vlasy.jpg

Letní měsíce jsou náročné nejen pro naši kůži, ale pro i vlasy. Zejména dlouhé vlasy si během léta vyžádají zastřižení konečků, přibližně jednou za měsíc. Před sluněním využijte vlasové spreje, které obsahují ochranu před slunečním zářením a dostatečně vlasy hydratují a vyživí. Krom vyživujícího šamponu a kondicionéru nezapomínejte na pravidelnou vyživující a regenerační masku na vlasy a zábaly. Poté ošetřete konečky, i pokožku hlavy speciálními přípravky.

Letní každodenní pečující rituály jsou sice náročnější a o chvíli zdlouhavější než po zbytek roku, ale až přijde podzim, odvděčí se Vám hydratovanou pokožkou, delší výdrží opálení, zdravými vlasy. Těch pár minut denně navíc se Vám v tomto případě opravdu vyplatí.