Vše kolem bazénu najdete právě u nás

Soli do bazénů, chlorová či bezchlorová – bromová chemie, čističe, odpěňovače, regulace pH, snížení tvrdosti vody nebo testery na hodnoty vody, to všechno najdete pod pojmem chemie do bazénů.
dva u bazénu

Přípravky často můžete kombinovat dohromady, protože potřebujete například algicid na odstranění řas ze stěn a dna, ale potřebujete také přípravek na snížení nebo zvýšení pH. To zjistíte jedině pomocí testeru, takže je dobré zakoupit si zrovna celou sadu. Další jsou přípravky proti řasám a mikrobům, ale doporučuje se také sůl, která má příjemné účinky na lidské tělo a dýchání. Základní a stále hojně kupující však zůstávají chlorové přípravky, avšak mnozí z nás už si zvykli, že existují i jiné například na bázi aktivního kyslíku, které se označují jako bromová chemie. Ta je vhodná také do vířivek.

Bazénová chemie

V sekci bazénové chemie toho můžete najít spoustu. Jedná se o přípravky různých kategorií, jako jsou právě tyto:


· Algicid

· Bazénová čerpadla

· Bazénová chemie pro dávkovače

· Bazénové folie a plachty

· Bazénové příslušenství

· Bromová chemie

· Chlorová chemie

· Čističe

· Hračky pro děti a pro radost – Intex

· Kyslíkové přípravky

· Náplň filtrů

· Odpěňovače

· Odstraňování zákalu

· Pískové filtrace

· Přípravky proti řasám

· Pro jezírka

· Protiproudy

· PVC materiál

· Regulace pH

· Snížení tvrdosti

· Sůl

· Tester bazénové vody

· Vířivky

· Vonné esence

· Zazimování bazénu


bazén se vzorem

Do bazénové chemie se nejčastěji řadí přípravky pro úpravu vody. Můžeme tedy často mluvit o tabletách, testerech na vodu, ale patří sem rozhodně také například multifunkční typy, které splňují hned několik předpokladů najednou nebo je zde možnost vynechání chloru a pořízení bromové chemie, která je vyráběná na bázi aktivního kyslíku, čili je stejně účinná jako jakákoliv jiné běžné chlorové přípravky, ale nezapáchá. Klasickou součástí každé úpravy vody jsou chlorové typy přípravků, které stále převažují, protože jsou s nimi lidé spokojení.