Anonymní alkoholici

Sociální služby to velmi rozsáhlá oblast. Péče o seniory, zdravotně postižené, bezdomovce, lidi ohrožené sociální exkluzí, ale také například starost o lidi, které trápí různé závislosti.
spící alkoholik

Například závislosti na drogách, alkoholu, případně automatech. Nepochybně se shodneme v tom, že závislosti jsou nemocí. A nemoc potřebuje především léčbu. V tomto případě se závislý člověk neobejde bez pomoci psychiatrů. V léčebně není až tak velký problém abstinovat, je to tam zcela jiný svět, který je do jisté míry bezpečný. Ale co až nemocný člověk opustí brány léčebny a snaží se zařadit do běžného života? Přijde první stres, první pokušení a stačí málo a člověk se ocitne v závislosti znovu. Je to velmi složité a zoufalé. Rodina a přátelé (pokud nějaké má) jsou velmi důležití, ale jen málokdy si uvědomují, co vlastně dotyčný prožívá.
 nalévání šampusu

Najít spřízněné duše

Přitom je velmi důležiténajít spřízněné duše. Lidé, kteří vědí, o čem to vlastně je. Lidé, kterým se můžete svěřit s tím, co prožíváte. Třeba i s pokušením. Kdo jiný než bývalý závislák ví, jaké to je, když dostanete chuť. Ale důležité je sdílet malá vítězství, kdy alkoholu dokážete odolat.
V případě léčby alkoholismu je pro lidi velkou pomocí skupina Anonymní Alkoholici. Jedná se o společenství mužů a žen, kteří se sdružují v podstatě po celém světě. Tyto skupiny najdete mimo jiné například i v Číně, Venezuele, Argentině, Indii, Keni, Spojených arabských emirátech (ano islám má zakázaný alkohol), Thajsku a dalších zemích.
vývrtka na víno
Pravidelně se setkávají asdílejí své zkušenosti. U nás skupiny Anonymních alkoholiků najdete v mnoha městech České republiky.
Pokud jste měli problémy s alkoholem a cítíte se, že jste na to příliš sami, najděte si jejich webové stránky a kontaktujte je. Pokud se domníváte, že alkohol by mohl být Vašim problémem, určitě to udělejte také.