Chtějte to nejlepší

Je jedno, jestli si chcete oprášit znalosti ze školy nebo se naučit nový jazyk, možností je dnes skutečně nepřeberně. Skoro každý, kdo ovládá nějaký cizí jazyk, by tuto znalost rád zpeněžil. Jak ale vybrat správnou školu a nenaletět? Pátrejte po následujících znacích.
 studentky při výuce
Zajděte na návštěvu
Pokud se rozhodnete naučit se nějaký cizí jazyk, rozhodně se vyplatí vybranou školu nejdříve navštívit. Jaká je dopravní dostupnost? Leží škola blízko zastávky, nebo se k ní naopak musíte složitě probloudit? Je snadno k nalezení? Dobrá škola si na své adrese dá záležet, a do okolí rozmístí dostatek šipek a ukazatelů. Co prostory? Jsou čisté a upravené? Cítíte se v budově příjemně? Pokud máte z místa špatný pocit, nebude se vám v něm ani dobře učit. Jak jsou třídy vybavené? V dnešní době už by měl být samozřejmostí alespoň počítač a připojení na internet, ale většinou se můžete těšit i na dataprojektor nebo interaktivní tabuli. Díky nim budou hodiny zajímavější. Kolik studentů je najednou ve třídě? Přeplněná učebna nevěští nic dobrého, ale varovat by vás měly i prázdné třídy.

Ptejte se a vyzvídejte
Pokud už někdo z vašeho okolí na hodiny chodil, nestyďte se vyptat se jich kam, a jak tam byli spokojeni. Lidé ve vašem okolí vám tak mohou poradit, kam zajít, nebo jakým jazykovkám se naopak vyhnout obloukem. Přečtěte si hodnocení na internetu. Pokud má škola webové stránky anebo účet na sociálních sítích, nahlédněte i tam. Hodně vám totiž prozradí nejen recenze, ale i to, jak jsou tyto stránky udržované. Jsou informace aktuální? Odpovídá někdo na připomínky a dotazy? Pokud to na stránce žije, a recenze jsou pozitivní, je to dobrý signál. Když už na webové stránce budete, zkontrolujte si i profily lektorů. Mají nějaké jazykové certifikáty, či alespoň seznam zkušeností? Dobrý lektor si takové věci nenechá pro sebe.

Komunikace
Při výběru se soustřeďte i na to, jak jazyková škola komunikuje se svými žáky, potenciálními i současnými. Jsou kontaktní údaje snadno k nalezení? Odpovídají na dotazy včas a dostatečně? Nabízejí ukázkovou hodinu? Poradí vám při výběru? Povolí vám v průběhu změnit kurz? Jak je to s vracením peněz? Tohle jsou otázky, na které by vám dobrá škola měla umět jasně odpovědět.
otázky na plotě
Nebojte se jazykových škol obejít vícero. Ta nejblíž vašemu bydlišti či zaměstnání nemusí být nutně ta nejlepší, a jelikož jazykový kurz je investice, nebojte se žádat to nejlepší.