Vyberte ten správný kočár!

Nadšení z těhotenství vece často zchladí obavy, jestli dokážete dítěti všechno zajistit a zda vyberete správně. Nebojte se, všechno zvládnete a určitě vám někdo poradí s tím, s čím si nebudete vědět rady. Dnes vám třeba my poradíme, jak vybrat kočárek a autosedačku pro dítě. Koupi kočáru můžete vyřešit i takzvanou trojkombinací. Kočárek trojkombinace je kombinace jak hluboké korby, sportovní nástavby, tak i autosedačky.

tři kočárky

1. Kočárek pro miminko

Pro úplné miminko budete potřebovat kočárek s hlubokou korbou. Ideální u těchto kočárů je, když mají odpružení a dobře houpou. Většině dětí se to totiž hodně líbí a jsou tak spokojenější. Dítě potřebuje také dostatek prostoru, takže se zaměřte i na velikost korbičky. Mnohdy jsou některé korbičky malé tak, že se do nich nevleze už tří měsíční dítě s fusakem, který je nutný na zimu. Pokud vybíráte kočárek do města, můžete mít klidně s městskými koly s aretací.

žena s kočárkem

2. Sportovní kočárek

do sportovního kočárku by dítě mělo přesednout až ve chvíli, kdy opravdu stabilně samo sedí. Může do něj i dříve ale pouze v poloze přímo v lehu, nesmí být ani nakloněno. U nesedících dětí jsou nevhodná také korýtková sezení, která obsahuje spousta moderních kočárů. Ty jsou vhodné opravdu až pro sedící dítě. U sportovních kočárků je již málokdy přítomné odpružení. Velikost kol a celkové jízdní vlastnosti volte podle toho, kde budete kočárek používat. Pokud ve městě, pak nepotřebujete nic extra, do terénu volte větší kola, nejlépe s možností aretace ale i s jejím zablokováním. Hodit se vám bude také brzda na madle. Pokud chcete kočárek vyloženě na sport, jako je běh či in-line, tak si vybírejte přímo ze sportovních kočárků k tomu určených.

retro kočárek

3. Autosedačka

Účelem autosedaček je především ochrana zdraví dítěte při nehodě. Nejbezpečnější jsou ty protisměrné, děti by v nich měly jezdit co nejdéle to jde. V podstatě až do doby, dokud se do nich vlezou. Pokud ale trváte na sedačce umístěné po směru jízdy, i tak se dá vybrat kvalitní a spolehlivý kousek.