Pár tipů pro dokonalý obývák


Fantazii se meze nekladou, a to se týká i místností vašeho domova. Obývací pokoj může vypadat opravdu různě a záleží pouze na dané velikosti, typu prostoru a samozřejmě na vašem vkusu. Na co byste se měli soustředit především?

 posezení v hale


Najděte si inspiraci


V první řadě si jeden večer sedněte k počítači a podívejte se na obrázky různých pokojů. Najděte si tak svůj styl, do kterého budete místnost stylizovat. Dobře vám k tomu poslouží jednoduše Google, ale také Pinterest nebo odborné časopisy. Až budete pátrat po knihách či časopisech, hledejte Wallpaper, Monocle, Yatzer, Archdaily, Dwell nebo Architectual Digest.

 

Stylů je hodně a v jejich odborných názvech se můžete snadno ztratit. Když ale uvidíte dané vzory, takže to pro vás bude jednodušší. Volit samozřejmě můžete rustikální, francouzský, romantický i čistě moderní styl. Vše můžete také kombinovat, což je provádí především u kombinace moderních a starých prvků.

 


Barvy tvoří nálady


Odborné výzkumy zjistily, že barvy mají pozitivní či negativní vliv na lidskou duši podle toho, jak je zvolíte. Je tedy velice důležité, abyste si je dobře vybrali. Musíte zvolit správně, abyste se vy, rodina i přátelé cítili vždy dobře a příjemně. V tomto ohledu se vůbec nekoukejte na současné trendy a vybírejte pouze podle sebe. Dnes již existuje nábytek i doplňky ve všech možných odstínech, takže si určitě vyberete. Zkoušejte také dané barvy v přirozeném i umělém světle. Může se totiž stát, že až večer rozsvítíte lampu či lustr, tak bude mít vaše pohovka úplně jinou barvu.

 retro obývák


Pohodlí především


Koupě pohovky či sofa nemusí být vůbec jednoduché. Musí být krásná, pohodlná a také dostatečně velká podle toho, kolik máte členů rodiny či přátel. Vždy porovnávejte sedací nábytek podle možností konverzace a interakce, které budete provádět. Musíte se hlavně rozhodnout, k jakému využití sedačku budete používat. Na čtení, koukání na televizi nebo hovory s rodinou potřebujete něco jiného. Využití sedaček je mnoho. Rozkládací nebo ne, materiál a další je pouze na vás.