Cestování s dětmi hromadnou dopravou

Cestování hromadnou dopravou může být pořádná otrava a nuda i pro dospělého, natož pro děti. Pro děti může být cestování zdlouhavé, nudí se, třeba se jim dělá během jízdy zle, špatně vidí z kočárku nebo se jim prostě nelíbí ten vousatý pán, co stojí kousek od nich. Jak to zařídit, abyste jim cestu co nejvíc ulehčili?
prcek u autobusu
1.      Hračky s sebou
Pokud je nutné, aby dítě během cesty vydrželo v kočárku (během jízdy v autobusech), vezměte s sebou dostatek hraček na hraní, pokud možno nějaké, jaké dítě moc nezná. Dítě se prostě musí zabavit. Pokud je dítě ještě v hluboké korbičce a už jej nebaví ležet na zádech, můžete jej dát na bříško pást koníčky. Bude mít z kočárku lepší výhled, nebo může koukat na hračky před sebou. Prostě změna polohy je při delších cestách nutná. Stůjte tak, aby na vás dítě vidělo, můžete na něj mluvit.
2.      Nosítko a šátek
Pro cestování vlakem či autobusem je super věc nosítko, ve kterém dítě může být během cesty s maminkou. Cestování s nosítkem má výhodu, že budete mít volné ruce a nebudete muset nikoho žádat o zvedání kočáru. Další výhodou je to, že dítě má rozhled a může koukat z okna. Během cesty si s dítětem můžete hrát a zabavovat jej.
3.      Pro starší děti
Pokud již vaše dítko baští příkrmy a sedí, pak s sebou vezměte nějakou mňamku do ručičky. Můžete doma nakrájet na hranolky třeba ovoce, zeleninu, vzít kukuřičné křupky nebo jinou mlsku vhodnou pro věk vašeho dítěte. Dítko to trošku zabaví. Mějte u sebe také pití, které můžete dítku nabídnout.
batole ve vlaku
4.      Hry a povídání
Vymyslete si s dítkem hru, kterou můžete během cesty hrát. Třeba, když uvidí červené auto, pak musí říct vidím. A kdo jej uvidí dříve, ten má bod. Pokud je v okolí dítka někdo nový, kdo se dítěti líbí, zkuste jej zatáhnout do hovoru, aby se dítko mělo na co dívat a mohlo se trošku do „rozhovoru“ zapojit.