Vhodná bazénová filtrace

Bazénová filtrace je velmi důležitá věc, protože nám vodu udržuje čistou než všelijakých nečistot, které do vody padají, nebo je máme na těle a plavkách.

Vhodná bazénová filtrace

Čirá voda

Mnoho lidí má na svém pozemku vlastní bazén, díky čemuž se můžou jít při pěkném počasí kdykoliv vykoupat a zadovádět si. Má to výhodu v tom, že je to náš vlastní bazén se soukromím, kdy třeba stačí vyjít z domu a už se můžeme koupat. Jak vidíte, tak pro spoustu lidí je takové řešení opravdu výhodné. Jestliže si chcete bazén taky pořídit, tak musíte myslet na jeho údržbu, aby voda byla skutečně čistá.

čirá voda

Péče se dělí na mechanickou a chemickou, přičemž u té chemické požíváme speciální přípravky v určitém množství. Nás dnes bude zajímat mechanická část, a to konkrétně filtrace. Do vody se totiž přirozeně z okolí a dále třeba plavek dostávají nečistoty, kterých se my musíme zbavit. Právě proto je zapotřebí, aby každý bazén měl dobrou filtraci, jenž zajistí zachycení všech možných nečistot. Účinným typem je písková filtrace, protože přečerpávána voda prochází pískovou náplní, která je velmi jemná, a proto nečistoty neprojdou dále.

Čištění a výměna písku

Filtrace musí být fungující celek, který zvládne veškerou vodu přefiltrovat alespoň čtyřikrát za den. Samozřejmě tento údaj je individuální, protože závisí na míře znečištění. Je k tomu zapotřebí dostatečně výkonné čerpadlo, kdy se potřebný výkon většinou volí podle objemu vody. Bazén musíme samozřejmě jednou za čas čistit, protože nečistoty se usazují také na stěnách a dnu, což pouhá filtrace nevyřeší.

žlutý písek

Řešením proto může být ruční vysavač, který stojí pár stovek. Dále se musí také čistit samotná filtrace, protože i uvnitř zůstává nepořádek. Samozřejmě do trubek a dalších částí se nedostaneme, takže je dobré použít čistící prostředek, který se do systému nalijte. Co se týče písku ve filtraci, tak ten samozřejmě nevydrží věčně, kdy je doporučeno jej vyměnit zhruba po dvou letech. Písek do filtrace zakoupíte ve výhodných 25kg baleních, které obsahují písek předepsané hrubosti. Starou náplň tedy stačí jednoduše vyměnit za novou.