Proč nosí muži obleky na míru?

S představou o barvě a stylu jste obešli několik obchodů. Vyzkoušeli pár modelů, no a buď vám nesedla velikost, střih, anebo měli od vaší představy daleko barva i materiál. Je to úplně běžná situace a když k tomu připočítáme fakt, že existuje jen málo mužů s takzvanou konfekční postavou, najít dokonalý oblek je často „MISSION IMPOSIBLE“.
ruka na kravatě
Jsou dvě skupiny lidí, které si dávají čít obleky na míru – ti, kteří musí a ti, kteří chtějí. První skupinou jsou páni, kteří pro svojí konfekční postavu marně hledají hotový oblek, který by jim sedl. Druhou část tvoří praví fajnšmekři, muži, kteří se jen tak nespokojí s běžným oblekem. Chtějí vypadat výborně, dbají na to, aby na ulici nesrazili s dalšími pěti ve stejném outfitu. Potrpí si na kvalitu materiálu a jednoznačně vyžadují, aby jim oblek sedl jako ulitý.
Nechte se inspirovat v cizině
Briti mají rádi klasické barvy a vzory, tedy na běžný den hlavně tmavomodrou a různé odstíny šedé, nejčastěji s tenkým páskem. Obleky jsou stříhané podle tělesných kontur, ale ne úplně na tělo. Tvar saka připomíná přesýpací hodiny. Oblekem vyjadřují příslušnost k určité společenské vrstvě.
Zatímco italský oblek je stříhaný přesně na tělo. Je přiléhavější a vytváří velmi uhlazenou siluetu. Sako je výrazně kratší a užší a jeho horní knoflík je umístěný výš, než je u anglického modelu. Dokonce i rukávy relativně těsně objímají paže a celková silueta připomíná písmeno V. Italové jsou si vědomi vlastní individuality, která je velmi zřetelná i na jejich oblečení. ¨
Uvažujte o obleku na míru?
Jestli se rozmýšlíte, že by oblek šitý namíru mohl být pro vás tím pravým řešením, nejdříve si rozmyslete, při jakých příležitostech jej budete nosit. Důležité jsou i aspekty barevné škály a vzorů, protože i ta nejúžasnější látka nemusí být vhodná pro každý typ muže. Čím víc informací svému konzultantovi při šití obleku poskytnete, tím lepší vám bude umět poradit a výsledek bude o to víc odpovídat vaší představě.
Jestli jste náročný zákazník, můžete sáhnout po látkách od nejprestižnějších světových výrobců, jako jsou například Scabal, nebo Ermenegildo Zegna. Jejich sortiment zahrnuje tisíce designů s různou materiálovou skladbou.
Výběr materiálu závisí i na ročním období. Největší rozdíl spočívá v hmotnosti materiálu, která se počítá v gramech na běžný metr.
mladík v obleku
Po výběru materiálu přichází na řadu měření. Přibližně za dva týdny následuje zkouška obleku, při které se doladí rozměry a odstraní případné nedostatky. Pokud nenastanou žádné komplikace, zhruba za další tři týdny můžete očekávat výsledek v podobě dokonalého obleku. Jeho převzetí je potom taková malá slavnost, protože všichni jsou v očekávání, jak se bude nový oblek na svém hrdém majiteli vyjímat.