Jak předcházet vráskám?

Za naše vrásky se nemusíme stydět. Je to přirozený proces kůže, který patří ke stárnutí. Nicméně, pokud se pečlivě zaměříte na prevenci proti vráskám, můžete dobu, kdy bude vaše pleť takřka bezchybná výrazně prodloužit. Péče o vaši pleť je důležitá a měla by o ni dbát nejen žena, jak se spousta lidí domnívá, ale i muži.

A jak tedy předcházet vráskám?

krém

Důležitá je pravidelná péče o vaši pleť. Nemá smysl, pokud si nakoupíte hromadu drahých výrobků péče o pleť, pokud si ji vyčistíte jen tehdy, když si na to vzpomenete. Čistit si ji musíte každý večer, kdy ze sebe potřebujete sundat celodenní vrstvu make-upu, SPF a mazu. Nejlépe uděláte, pokud si ji vyčistíte i ráno. Vaše pleť se mastí i přes noc, a navíc jsou na ní prach a nečistoty z ložního prádla. Nezapomeňte na používání sér a podobně.

Pro to, aby byla vaše pleť bez vrásek, je důležité, aby byla správně hydratovaná. Pokud jste vlastníky mastné pleti, možná si myslíte, že hydrataci nepotřebujete. Opak je ale pravdou. Mastnota se vám může na tvářích tvořit právě z důvodu, že je vaše pleť dehydratovaná. Správná hydratace pleti slouží i jako prevence vůči vráskám. Hydratační složka, kterou byste měli zařadit do své skin care, je kyselina hyaluronová. Přidejte k ní ještě kolagen. Kolagen a kyselina hyaluronová tvoří skvělou dvojici v péči o pleť.

skin care

Přímé sluneční paprsky urychlují stárnutí kůže. Pokud nebudete svou pleť před sluncem dostatečně chránit, může vám na tvářích nadělat pěkné vrásky. Nemůžeme ale žít celý život zavření ve sklepě, abychom se vyhnuli slunečnímu záření. Proto používejte SPF ochranu, kterou si budete každé ráno před odchodem ven aplikovat na tváře, krk i dekolt. Tato ochrana vám ae nevydrží celý den, musíte během dne SPF reaplikovat. Proto si ke krému pořiďte třeba ještě SPF ve spreji, kterým si tvář během dne jen přestříkáte.