Figurína různých velikostí


Šití oděvů může být docela zajímavým koníčkem, který přináší nejen tvůrčí uspokojení, ale i možnost se oblékat přesně podle svých představ. Problém může nastat ve chvíli, kdy potřebuje švadlena svůj rozpracovaný výtvor na někom vyzkoušet, a právě není nikdo k dispozici. Profesionální krejčí i domácí švadleny si proto pořizují výborného pomocníka v nouzi. Vlastně pomocnici.

oblek

§  Tou je známá krejčovská panna.
První výrobky tohoto druhu vznikly prý už před více než sto lety. Nejsme ale všichni stejní a nemáme tudíž stejné tělesné proporce. Jestliže šijeme na několik různých osob, nebude nám obyčejná figurína dostačovat. Rozpětí různých velikostí, které nabízí krejčovská panna nastavitelná, je opravdu velké.
§  Jestliže si například pořídíme typ „M“, pak můžeme šít oblečení, jehož budoucí nositelka má

–         přes prsa od sto do sto šestnácti centimetrů
–         v pase od jedenasedmdesáti až do čtyřiadevadesáti centimetrů
–         objem boků se může pohybovat od sto dvou do sto dvaceti dvou centimetrů.

Přizpůsobivost i kvalita

Výhody regulace krejčovské panny nejprve poznali především profesionální výrobci oděvů a módní návrháři. Zmíněné pozitivní možnosti ale už přesvědčily i mnohé amatérské švadleny.
§  Manipulace s tímto zařízením je velice snadná.
§  Stačí pootočit kolečko a vaše pomocnice rázem nějaké to pomyslné kilo shodí a naopak.

panna

§  Není problém jí dát trochu ženštější tvary.
Dříve se obyčejná zkušební figurína vyráběla především ze dřeva. Bývala tedy velice těžká a manipulace s ní byla obtížná. Dřevo už je dnes nahrazeno plastem a elastickou textilií. To dovoluje i zapichovat do jejího těla kratší špendlíky. Pouze podstavec je vyroben ze dřeva. Materiál, ze kterého je vyrobena, je lehký a zároveň vysoce odolný. Záruka nejvyšší kvality zajistí bezporuchovost a možnost dlouhodobého používání k plné spokojenosti.

5/5 - (1 vote)