Zadarmo až na konec světa

Věděli jste o to, že se vrací trend vyrazit do světa jen tak s batohem přes rameno a prázdnými kapsy? Čím dál více mladých lidí se prostě sebere a vyrazí někam do neznáma za hranice České republiky, aby zažila dobrodružství, vzrušení, poznala nové místa, lidi kulturu.
světlo ze stanu
Asi si říkáte, že je to nebezpečné, riskantní a může se vám cokoliv stát. Jenže pravdou je, že něco nebezpečného a riskantního se může stát komukoliv a kdekoliv a nemusí se zrovna vydávat na vlastní pěst do světa.
Celé cestování probíhá nejčastěji tak, že si dáte cíl, ke kterému se chcete dostat. Pak už si stačí do velké krosny nebo batohu sbalit jen to nejdůležitější (nechcete přece celou tu dobu tahat těžký batoh s mnoha nepotřebnýma zbytečnostmi) a vydat se na cestu. Můžete stopovat a zkusit štěstí, jestli vám někdo zastaví a sveze vás. Nebo se můžete vydat po vlastních nohou. Vše záleží jen na vás.
turisté na Islandu
Už jen po cestách potkáte tolik zajímavých osobností. Ať už řidiče, jejich spolujezdce nebo náhodné kolemjdoucí, kteří se vás budou ptát, kampak míříte s tím obřím batohem na zádech.
Jakmile se objevíte uprostřed cesty, určitě budete muset vymyslet plán, kde budete nocovat. V tuto chvílí se nabízí několik možností. Jednou z nich je mít zabalený stan a spacák a někde mimo civilizaci postavit stan a provizorní dům máme na světě. Další možností je vzít si na cestování hamaku, zavěsit ji mezi dva stromy, zavřít se a spát. Poslední možností je odhodlat se a zeptat se místních, zda by vám nenabídli přístřeší. Divili byste se, ale v některých městech jsou na tyto situace lidé zvyklí ochotně s úsměvem na rtu, vás pozvou dovnitř a dokonce nabídnou něco k snědku.
Opravdu to není tak složité. Stačí mít jen trochu odvahy, odhodlání a nejlépe nějakého stejně nadšeného kamaráda, který vám bude dělat na vašich cestách společnost.
Jen si to představte. Dostat se do Thajska, Španělska, Indie, Francie a dalších mnoha zemí. A to za minimální útratu a s pořádnou dávnou adrenalinu a dobrodružství v krvi.