Disney vytvořil repliku Pandory na Floridě

James Cameron ve svém filmu Avatar (2009) vytvořil vskutku unikátní svět, který teď můžete reálně navštívit v nejnovější Disneyho atrakci na Floridě. Oficiální oznámení proběhlo už v roce 2011 a od roku 2014 se tato expozice připravuje k otevření. Čas plastikových horských drah je u konce, tato novinka je právě všechny strčila do kapsy.
hvězdná obloha
Pandora – Svět Avataranení ledajaká projížďka sci-fi světem, ale kompletní nová oblast uvnitř Magického království, která prostředí fiktivní planety ztělesňuje až do překvapivých detailů. A pokud jste mysleli na tohle, pak ano, zahrnuje i Vznášející se hory!
Největším trumfem mezi expozicemi je Údolí Mo‘Ar, obrovský prostor jako vystřižený z filmu, kde se můžete toulat dle libosti. Obrovská džungle, dunící vodopády, zářící jeskyně. Velice atraktivní je rodinná projížďka po řece noční Pandorou, která nabízí její charakteristickou exotickou faunu i bioluminiscentní okouzlující flórou. Jedno z publikovaných videí dokonce ukazuje velice vyvedeného Na‘vijského šamana, který vás při jejím zahájení přivítá. Všude kolem sebe slyšíte zpívat Na‘vi, hrát jejich hudbu. Jedna z nejzajímavějších atrakcí je projekce ve stylu IMAX, kdy se ocitnete na hřbetě jednoho z tamních tvorů – Ikranů – se kterým si užijete ultra realistický let přes dokonale ztvárněné lesy a hory. Cítíte vzduch proudit kolem vás, kapky vody ve tváři, vítr. Jako skutečný let.
kamera ve vesmíru
Zbytek expozice je tvořen botanickými divy, mezi největší z nich patří i rostlina, která do vzduchu pravidelně vysílá spóry. Kultura Na‘vi je zde rovněž představena a okusit ji můžete nejen gastronomicky. Tématické jsou rovněž všechny obchody. Na své cestě nečekejte, že narazíte na Sullyho nebo Quaritche, celý park je situován do doby, kdy od lidského pokusu o kolonizaci Pandory a drsné odpovědi Na‘vi uteklo 100 let. Atmosféra tohoto místa je tak výrazně cítit.